Календар новин

Лютий 2015  
По Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Підписка на новини

Чи може інвалід пройти професійну реабілітацію у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів, якщо два роки тому було пройдено курс професійної реабілітації та отримано сертифікат установленого зразка про отримання професії у Вінницькому між

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 12.08.2010 р. № 239 „Про затвердження змін до Типового положення про центр професійної реабілітації інвалідів" внесено суттєві зміни, що стосуються направлення інвалідів на професійну реабілітацію до центрів професійної реабілітації інвалідів.

Згідно з пунктом 4.8 зазначеного наказу Мінпраці до Центру не приймаються на навчання інваліди, які вже пройшли за державні кошти реабілітацію у центрах професійної реабілітації інвалідів державної або комунальної форми власності, і не працевлаштувалися за набутою професією.

Однак, це не стосується випадків, коли за висновком МСЕК або ЛКК інваліди у зв'язку з погіршенням стану здоров'я не можуть працювати за раніше набутою професією і потребують перенавчання (перекваліфікації).

У такому випадку інваліду необхідно звернутися до МСЕК або ЛКК за отриманням відповідної довідки, яка повинна містить обґрунтування (на основі анамнестичних, клініко-функціональних, санітарно-гігієнічних даних) причин, за якими інвалід не може працювати за раніше набутою професією та потребує перенавчання за іншою робітничою професією.

Таким чином, інваліди можуть повторно проходити навчання у будь- яких центрах професійної реабілітації інвалідів за рахунок державного бюджету при умові отримання відповідного висновку медико- соціальної експертної комісії, або ж за власні кошти та кошти юридичних чи фізичних осіб.

Яндекс.Метрика